Pályázatot nyújtottunk be iskolai egészségfejlesztési-, drogmegelőzési tevékenység támogatására. Kapcsolódva a Nemzeti drogstratégia prioritásaihoz iskolánk lehetőségein belül olyan egészségnevelési-, drogmegelőzési- és bűnmegelőzési tevékenységet szándékoztunk megvalósítani, mely hatékonyan szolgálja tanulóink személyiségének fejlődését. Pályázatunk támogatást nyert, így programunkban igyekeztünk minél több szereplőt megszólítani.
Az iskolai egészséghét keretében tanulókkal, szülőkkel és pedagógusokkal együtt végeztük a pályázatban megfogalmazott tevékenységeket. A diákok részére 5 tanóra időtartamú csoportos foglalkozást tartottunk április 15-18. között valamennyi felső tagozatos osztályban, Leléné Gonda Irén és Retkes Zsolt vezetésével. A foglalkozások tematikájában a következők szerepeltek: A tanulók hogyan látják a drog problémát; Drogok és veszélyeik; Jogi ismeretek; Bűnmegelőzés, személyes biztonságérzet, áldozattá – elkövetővé válás; A serdülőkor veszélyei, sodródás lehetősége, követelményekhez alkalmazkodó magatartás; Konfliktushelyzetek és hatásuk a viselkedésre, megoldási módok; Önismeret, konfliktuskezelés, agressziókezelés, szorongások, félelmek oldása, kezelése; Személyes hatékonyság növelése; Jövőkép, pályaorientáció.
A nyolcadikosoknak a rendőrségről Prilenszky Géza, a Nemzetközi Kábítószerügyi Osztály munkatársa tartott nagyon hasznos és érdekes előadást, míg a hatodikosoknak Schád László klinikai szakpszichológus beszélt a különböző káros szenvedélyek hatásairól és következményeiről. A szülőknek illetve pedagógusoknak szervezett programokat is Schád László segítette. Az ötödikesekkel megnéztük a Tini akták sorozatból a „Mi az igazság a dohányzásról”, a hetedikesekkel pedig a „Mi az igazság a kábítószerekről” című filmeket. Reméljük, hogy a témával való kiemelt foglalkozás megfelelő hatással lesz tanulóink droggal kapcsolatos beállítódásainak formálódásához.
Az információkat rendelkezésünkre bocsátotta Leléné Incike néni iskolai drogügyi koordinátor
Az elkészült plakátok egyike: